Home Uncategorized Grunty inwestycyjne
formats

Grunty inwestycyjne

Published on January 17, 2011, by in Uncategorized.

Pojęcie grunty inwestycyjne rozumiane może być w bardzo różny sposób. Dosłownie można by je określić jako działki pod zabudowę mieszkaniowa typu mieszkania okolice warszawy oraz obiekty usługowe. Na rynku nieruchomości warszawa znajdują się tysiące ofert skierowanych do deweloperów z opisem specyfiki terenu oraz atrakcyjności pod względem finansowym.

Przeważnie zapomina się mówiąc o nieruchomościach tylko w rozumieniu lokali, budynków, że zalicza się do nich także grunty. Wielkość terenu oraz usytuowanie komunikacyjne w pobliżu dróg głównych jest tutaj kluczową cecha na która w pierwszej kolejności zwraca się uwagę.

Wkład finansowy zależy od wielkości inwestycji oczywiste jest, że większy będzie w przypadku dużych osiedli mieszkaniowych jak domy legionowo niż przy budowie nie wielkiego lokalu gastronomicznego. By grunt mógł zostać sprzedany, a w konsekwencji wykorzystany musi posiadać uregulowana sytuacje prawna czyli sformalizowanego aktu własności oraz zgodę lokalnych władz na rodzaj planowanej zabudowy w kontekście potrzeb i specyfiki regionu szczególnie w przypadku obiektów takich jak zakłady chemiczne czy stacje benzynowe